I SAR tror vi at et godt arbeidsliv er nøkkelen til et godt liv. Gjennom vårt samarbeid med Varde har vi sett hvordan riktig tilrettelegging og tett oppfølging kan skape nye muligheter for mennesker som ønsker å komme inn i arbeidslivet.
Avdelingsleder i SAR Kristiansund, Rune Brattset, har hatt svært gode erfaringer med samarbeidet med Varde:
«Dette samarbeidet har ført til at vi har ønsket Anders Blikø velkommen til teamet vårt! Han er faktisk den tredje personen vi har ansatt gjennom dette partnerskapet. Nå har han en meningsfull jobb han trives i, dyktige kollegaer rundt seg og en hverdag fylt med gode opplevelser.»
– Rune Brattset, avdelingsleder, SAR Kristiansund
People, Planet, Profit
Akkurat nå forbereder SAR seg på å signere sin fjerde avtale! Gjennom grundige rekrutteringsprosesser, hvor vi blir godt kjent med kandidatene, sikrer vi at vi får med oss de rette menneskene på laget. Når vi tar oss tid til å se hele mennesket – og verdiene i hvert enkelt individ – oppdager vi en stor bredde av positive egenskaper og kompetanse.
Siden 2019 har SAR samarbeidet med Varde, noe som har resultert i ansettelser av flere dyktige medarbeidere. For oss handler dette om mennesker, samfunnsansvar og bærekraft. I SAR er vi forpliktet til prinsippene People, Planet, Profit, og vi setter dem ut i praksis gjennom partnerskap som dette.

«Ved å kartlegge kompetanse, interesser og ambisjoner – og bruke denne innsikten aktivt – sikrer vi at våre nye kollegaer styrker teamet vårt.»
– Randi Skjæveland, SVP People, Organization & Leadership
Når vi gir flere mennesker muligheten til å bli med på vår reise innen gjenvinning og bærekraftige løsninger, er det en vinn-vinn for alle! Vi må huske at læring og kompetanse bygges gjennom de mulighetene vi skaper – dette er derfor også en langsiktig investering.
Vil du bli en del av teamet vårt?
Vi ser alltid etter motiverte kollegaer som ønsker å bidra til en grønnere fremtid. 🌱
Les den flotte artikkelen i Tidens Krav fra 17. mars om Varde og deres suksess gjennom tett samarbeid med NAV, næringsliv og arbeidsgivere.




